Pirma dalis. Kuba ir pasiruošimas kelionei

Kas yra Kuba?

Kubos Respublika – didžiausia salų valstybė tarp Karibų jūros, Meksikos įlankos ir Atlanto vandenyno. Kuba yra socialistinė valstybė, parlamentinė respublika, kurioje valdžios monopolis yra komunistų partijos rankose. Po 1959 m. revoliucijos į valdžią atėjo Fidel‘is Castro (1926 m. rugpjūčio 13 d. – 2016 m. lapkričio 25 d.), kuris sukūrė naują valdžią. HavanaSi tapo įvykių liudininkė – 2018.04.19 buvo išrinktas naujasis Kubos prezidentas – Miguel Diaz Canel.

Šalyje gyvena daugiau kaip 11 milijonų gyventojų, o jos kultūra remiasi aborigenų, ispanų, afrikos vergų ir JAV kultūra. Kuboje vyrauja dvi valiutos: pesai „CUP“ (tik vietiniams) ir pesos convertibles „CUC“ (pesai turistams). Peso ir Pesos convertibles santykis yra 25 prie 1. Vieno peso convertible santykis su USD yra beveik vienas prie vieno. Tolesniuose straipsniuose Pesos convertibles vadinsime – turistiniai pesai arba CUC.

Skrydžiai.

Jų planavimui verta skirti daugiau dėmesio, bei nuspręsti ar ieškote greitesnio nuvykimo ir pigesnio, ar tiesiog patogaus skrydžio. Kelionių agentūros ar pačios oro linijos dažniausiai siūlo 2 savaičių „round trip‘us“ į Kubą.

Tokios kelionės bilieto kaina paprastai yra mažesnė. HavanaSi nusprendė, kad 2 savaičių yra per mažai, todėl visus bilietus pirmyn ir atgal pirkome atskirai. Mūsų komandoje vienas narys gyvena Londone, todėl pasirinkome skrydį su persėdimu Londone. Skridome iš Vilnius į Londoną, o iš ten į Madridą. Po 10 val. skrydžio iš Madrido ir jau galėjome įkvėpti senove autentika dvelkiančią sostinę Havaną. Skridome su Ryanair bei Iberia oro linijomis.

Pastaba! Neatidėliokite skrydžių paieškų, pradėkite veikti iš karto, kuo anksčiau pradėsite, tuo didesnė tikimybė surasti pigesnius skrydžius. Mūsų skrydžių kaina – 650 Eur/asm. 🙂

Kitas svarbus aspektas – keliavimo metų laikas. HavanaSi pasirinko pavasarį t.y balandžio mėnesio pradžią. Balandžio mėnuo pasitiko su karšta saule, o tropinis lietus užklupo tik kartą! Oro temperatūra nekrito žemiau +30 laipsnių Celsijaus. Nuo gegužės mėnesio Kuboje prasideda “žiema” – lietaus bei uraganų sezonas, kuris tęsiasi iki spalio mėnesio. Tad rinkdamiesi keliavimo laiką, mūsų patarimas būtų rinktis laikotarpį nuo lapkričio iki gegužės mėn.

Planuojant kelionę į Kubą būtina pasidaryti turistinę kortelę – vizą. HavanaSiužsisakė vizą Londone, nes ten gyvena mūsų bendra keleivė. Kita atstovybė yra Helsinkyje. Taip pat yra agentūrų Lietuvoje, kurios gali pasirūpinti jūsų Kubos viza. Vizos kaina priklausomai nuo to, kur užsisakysite, gali svyruoti nuo 35 eurų iki 55 eurų. Taip pat yra reikalaujama turėti kelionės ir sveikatos draudimą, kurį pripažįsta Kubos institucijos. Plačiau apie turistinę kortelę bei kur galima ją užsisakyti skaitykite čia: http://misiones.minrex.gob.cu/en/finland/consular-services

1.Atmintinė keliautojui:1. Lėktuvo bilietai (apie 650 eur/asm)

2.Kelionės viza ir draudimas (50 eur/asm + draudimas)

3.Kelionės laikotarpis (nuo lapkričio iki gegužės mėn.)