Antra dalis. Maršrutas Kuboje ir transportas

Žinoma, jei nori turėti nepakartojamas atostogas, būtina apmąstyti kiekvieną kelionės detalę. Jei jau turite lėktuvo bilietus ir žinote kiek laiko praleisite kelionėje, galima pradėti dėti kelionės maršrutą.

HavanaSi kelionės trukmė – 21 naktis pačioje Kuboje. Kelionės trukmė su lėktuvais ir sustojimais – 25 dienos. Pradinė stotelė – Havana, toliau paeiliui keliavome pro Vinales – Havana – Cienfuegos – Trinidad – Bayamo – Santiago de Cuba – Varadero – Havana. 🔥
Kuboje galima keliauti keliais būdais. Priklauso nuo jūsų, ar norite keliauti greitai ir brangiai bei autentiškai, ar šiek tiek pigiau ir lėčiau. Pirmas ir pats paprasčiausias variantas yra tiesiog pasiimti vietinį Taksi. Tačiau tokių vežėjų kainos turistams, kaip ir visiems suprantama, yra gerokai aukštesnės nei vietiniams. HavanaSi keliavo ir su vietiniais taksi ir su autobusais. Pirma – vietiniai taksi, galima rasti ir kiek pigesnių vežėjų nei imti pirmą pasitaikiusį miesto centre. Pavyzdžiui, kelionei iš Havanos į Vinales standartinė kaina buvo apie 90 – 120 CUC, tačiau pasivaikščiojus Havanos rajonuose, netyčia užtikome žmonių, kurie pasiūlė nuvežti tokiu pačiu maršrutu už 60 CUC. Kokie vietiniai automobiliai? HavanaSi teko pavažiuoti ir su amerikietiškais Chevrolet Bel Air, Ford Fairlane ar Plymouth gamybos automobiliais, bei rusiškais Lada, Volga ir Moskvich. Galite patys įsivaizduoti, kad tokių automobilių gamyba prasidėjo kažkur nuo 1950 m., todėl jokių patogumų ir kondicionierių neturi. Teko važiuoti su automobiliais kuriuose nebuvo šoninių langų, dugne pro skyles matydavosi asfaltas ir panašiai, tačiau visada turėsite gerą garso aparatūra su muziką – garantuojame.🕺🤗 Dėl kainų keliaujant automobiliu – visada galima derėtis. Tačiau dažniausiai viskas vyksta per tarpininkus, todėl kiekvienas turi gauti savo kasnį. Kiek pavyks nusiderėti, tai jau jūsų menas.
Kuboje yra keletas autobusų kompanijų. Tačiau, vienos autobusų linijos yra vietiniams, kitos turistams. Turistus veža VIAZUL autobusų kompanija. Paklausus ar galima vykti su kitomis linijomis, mus visada nukreipdavo į VIAZUL.🚌 Patarimas – susidėti kelionės maršrutą, ir jei keliausite autobusais, bilietus užsisakyti internetu dar prieš kelionę. Kodėl? Visų pirma, autobusai taip dažnai nevažiuoja, todėl einat tiesiai į autobusų stotį, tiesiog galite gauti atsakymą, kad artimiausia laisva vieta bus tik po kelių dienų. Antra, autobusų parkai nėra arti miesto centro. Nusigauti iki jų užima nemažai laiko, taipogi tai yra papildomos išlaidos. HavanaSi komanda ėjo iki autobusų stoties kelis kartus pėsčiomis. Sugaišome nemažai laiko, tačiau mūsų tikslas buvo pamatyti vietinių gyvenimo ypatumus ir miesto rajonus bei užmiesčius.

Autobuso bilietų kainos svyruoja priklausomai nuo atstumo. Pamatyti kainas bei užsisakyti autobusų bilietus galite čia: http://www.viazul.com/
Naudinga žinoti, jei kelionės metu norite keisti maršrutą, tai ne problema. Galite nueiti į autobusų stotį, jie jums gražins pinigus arba pakeis į kitą norimą maršrutą.

Atmintinė keliautojui:
4. Keliauti galima automobiliais ir autobusais VIAZUL
5. Pigesnis keliavimo būdas – autobusai
6. Bilietus užsisakyti iš anksto ir internetu (sutaupysite laiko ir pinigų)
7. Galima keisti autobuso bilietus ar susigrąžinti pinigus