Trečia dalis. Apgyvendinimas Kuboje

Kuba yra garsi savo siūlomu apgyvendinimu „casa particular“ t.y. privatus namas. Niekam ne paslaptis, kad Kubos ekonominė padėtis nėra pati geriausia kaip ir kituose pietų Amerikos šalyse. Vietiniai, neturėdami nuosavo verslo ir norėdami šiek tiek užsidirbti, turistams siūlo apgyvendinimą savo namuose – casa particular. Kiekvienas kubietis norėdamas vykdyti tokią veiklą, turi gauti leidimą iš kubos valdžios, o jų namas yra paženklintas specialiu ženklu panašiu į kokį inkarą (žr. nuotrauką). Toks ženklas rodo, kad kubietis gali priimti svečius. Kitu atveju, pasak vietinių, jiems gresia ne mažos baudos. HavanaSi keliautojai žinoma pasirinko gyventi pas vietinius žmones. Todėl, kokia yra situacija su viešbučiais ir kokios jų kainos, detalesnės informacijos neturime. Kodėl pas vietinius? Pirmas kriterijus buvo – kaina. 💰Pas vietinius kainos kur kas žemesnės nei viešbučiuose. Antra, viską galima laisvai užsisakyti per AirBnB platformą. Tikrai neturėjome jokių problemų, o nuomininkai visada džiugiai laukia svečių. Trečia, gyvendami pas žmones, iš arčiau susipažįstama su kubiečių kultūra ir vietiniu gyvenimo būdu. Ketvirta – vietiniai yra labai paslaugūs, suteikia nemažai informacijos, pataria kur geriausios vietos, kur skaniausias maistas, ir žinoma, karščiausia šokių aikštelė bei kokteiliai.

Gyvenimas pas vietinius yra pakankamai geras. Visi kambariai kuriuose teko gyventi yra sutvarkyti ir švarūs, todėl tikrai nereikėtų bijoti ir rekomenduojame rinktis „casa particular“.

Vienas minusas keliautojams – anglų kalbos žinių neužtenka. Dauguma kubiečių kalba tik ispaniškais, ir su skirtingais dialektais, tad su būsto nuomotoju susikalbėti gali būti kėblu. Ispanų kalbos pradmenis būtų pravartu žinoti. Kitas aktualus dalykas – visa informacija, vietinių rekomendacijos ir pasiūlymai pramogoms eina per draugų draugas. Vadinasi, kiekvienas gauna atitinkamą jūsų pesą. Siūlome nepulti iš karto sutikti su nuomininko pasiūlymais (nebent iš karto nuderėsite atitinkamai kainą). Kaip pavyzdys, kelione po nacionalinį parką su arkliais buto nuomininkas mums pasiūlė „best price“ už 12 CUC. Tuo tarpu mieste, už tą pačia kelionę sumokėjome po 8 CUC.

Vietiniai taipogi siūlo ir pusryčius ir vakarienę. ☕Galima suprasti, kad imdami 8 eurus už nakvynę 4 žmonėms yra visiškai nerentabilu (p.s. kainos svyruoja nuo 8 eurų iki 50 eurų, priklausomai kokiame mieste, ir kurioje vietoje, kiek kambarių ir pan.) Todėl, jei neimdavome pusryčių, kubiečiai kartais atrodydavo nusiminę. Keliavome per visą Kubą, o standartinė pusryčių kaina – 5 CUC, už kuriuos galima gauti kiaušinienės, truputi daržovių, šviežių vaisių kokteilį, deserto ir kavos. Vakarienės kainos svyruodavo nuo patiekalo sudėtingumo t.y. nuo 7 CUC iki 10 CUC.

Atmintinė keliautojui:

  1. Apgyvendinimas „casa particular“
  2. Patikima veikia AirBnB
  3. Nakvynės kaina nuo 8 eurų iki….
  4. Pusryčių kaina – 5 CUC, vakarienė nuo 7 iki 10 CUC
  5. Būtina turėti ispanų kalbos pradmenys