Penkta dalis. Kubos hidratacija

Vidutinė metinė temperatūra Kuboje – 27 °C. Žinoma, vidurkis apima liūčių sezoną. Karštuoju laikotarpiu, kada keliauja visi turistai, tarp jų ir HavanaSi įgula, oro temperatūra paprastai nekrenta žemiau 30 °C 🔥, plius oras yra labai drėgnas. Pirmas dalykas kurį būtina įsiminti – palaikyti kūno hidrataciją 🥛🥛. Rekomenduojame visada turėti vandens su savimi, kad ir kur eitumėte. Reikia atsiminti, kad vanduo iš krano Kuboje nėra geras ir nepatartina jo gerti. Kubiečiai pirma jį nuvirina ir tik po to jį geria, tačiau europietiškam organizmui, nepatartina gerti net ir tokio. Gerkite vandenį tik iš butelių. Perkant, ne iš parduotuvės, o iš žmonių, būtina apsižiūrėti, ar kamštelis nėra jau „pradarytas“. Gali pasitaikyti, kad žmones pilsto vandenį jau į panaudotus plastikinius butelius. Vandens kainos skiriasi. Pigiausias 1,5 litro vandens butelis kainuoja 0,70 CUC, tačiau turistinėse vietose kaina siekia iki 2 CUC 💸.

Kubietiška kava – mėgėjams ir nemėgėjams☕. Patariame kelionėje paragauti bent vieną mažą kubietiškos espresso – „real cuban coffee“. Kubiečiai labai palaiko kavos gėrimo procesą. Kavos pupeles yra paskrudinamos iki tikro juodumo, todėl vietinė kava tampa dar stipresnė, kuri turi savo specifinį skonį. Pusryčiu metu, kiekvienas kubietis siūlo kavos puodelį, kurio neverta atsisakyti, kadangi šeimininkai didžiuojasi savo kavos tradicijomis. Prie kavos yra pasiūloma pieno, tačiau pienas būna pašildytas arba pagamintas iš miltelinių. Bandėme prašyti šalto pieno, tačiau šeimininkai visada pateikdavo jį pašildytą. Mūsų manymu, pienas šildomas yra tam, kad turistai išvengtų tam tikrų susirgimų.

HavanaSi gėrė ir paprastą kavą, ir su pienu ir espresso – kubietiškas kavos aromatas ir stiprumas, maloniai nustebindavo ir prabudindavo kiekvieną rytą.

Ir kas tik nesako, kad yra abstinentas, Kuboje greitai pakeičia nuomonę paragavus visiems gerai žinomo – kubietiško romo. 🍶Romas – gaminamas iš vietinių cukranendrių, ir yra viena iš pagrindinių ekonomiką palaikančių produktų. Romas, ne tik vakarėliams, tačiau ir natūralus vaistas nuo skrandžio opų. Rekomenduojame gurkštelti romo prieš ir po maisto. HavanaSi aplink Kubą keliavo apie tris savaitės, tačiau jokių problemų su skrandžiu neturėjo nei vienas iš 4 narių. Romas? Kodėl gi ne. Populiarusis ir pigiausias Havana C… rūšies romas kainuoja apie 4,5 eurus už 1 litrą!!! Skonis? Tai nepalyginamas dalykas pirkti Europos parduotuvėse ir Kuboje. Kubos romas kelis kartus gardesnis, tad vartokite saikingai. Kuba taip pat turi savo vietinės gamybos alaus – Bucanero, Mayabe, Cristal. Pastarasis ko gero yra vienas iš populiariausių ir lengviausiu norint atsigaivinti karštuoju laikotarpiu. Jo kaina siekia nuo 1 CUC iki 2 CUC.

🍹🍸Kuba labai asocijuojama su populiariaisiais kokteiliais – Mojito, Cuba libre, Daiquiri ir kitais. Kur tik benueisi, visi siūlo „best mojito in Cuba“. Išbandėme daugelį koktelių. Mojitos žinomiausiame bare La Bodeguita del Medio kainuoja 5€. Mūsų nuomone, tikrai neišsiskiria iš kitų siūlomų „best mojitos in Cuba“, tačiau gyva muzika, baro atmosfera bei aplinka, turistų nuotaika ir Hemingvėjaus dvasia viską kompensuoja. Cuba libre nebuvo mūsų top pasirinkimas, todėl retai jį išbandydavome. Pagal E. Hemingvėjų, geriausia Daiquirį kokteilį gamina baras –„Floridita“. Savo turistiniame kokteilių ture nepraleidome ir šio žymaus baro. Daiquiri buvo labai skanus. Vis dėl to, mūsų top – „Best Daiquiri in Cuba“ atradome Kubos kurorte Vinales, bare – (Cine cafe – bar restaurante). Paprastas restoranas, tačiau jie siūlo įvairiausių skonių Daiquiri. Mūsų mėgstamiausias Daiquiri su ananasais.. Kokteilio taurė ir dydis nustebino. Į kokteilius deda natūralius vaisius, ir geriame ne tik vandenį su ledukais, tačiau mielai papildo romo pagal skonį tiek kiek geidžiama. Vien dėl šio kokteilio norisi grįžti į Vinales.

Alkoholis (romas) Kuboje galimai pigus dėl keleto dalykų. Visų pirma, visus ingredientus jie užsiaugina patys savo saloje. Antra – atlyginimai nėra dideli, darbo jėga labai pigi. Todėl romo savikaina pakankamai maža. Gal būt dėl to kainos ir restoranuose-baruose (išskiriant tik grynai turistinius barus) nėra labai didelės, todėl gėrimų kainos baruose mažai skiriasi nuo kainų parduotuvėse.

Jei darysite kubietiško romo degustaciją Europoje, mūsų žiniomis romo parsivežti registruotame bagaže leidžiama iki 2 litrų. Mes šiek tiek viršijome limitus, niekas mūsų nepatikrino. Linkime sėkmės pereinant patikros punktą 😊

Atmintinė keliautojui:

  1. Nuolatos gerti vandenį (tik ne iš krano)
  2. Kubietiška kava – pažadins kiekvieną
  3. Romas – puikus vaistas nuo visų ligų
  4. Havana Cl*b romo kainos nuo 6 CUC.. alaus nuo 1 CUC.
  5. Parsivežti galite iki 2 litrų stipraus alkoholio.